Otitas - ausies uždegimas

Otitas (ausies uždegimas). Otito tipai

Otitas - infekcinis ausies uždegimas, dažnai diagnozuojamas kartu su peršalimo ligomis. Otitas neretai įvardijamas kaip kvėpavimo takų infekcijų komplikacija. Ausų uždegimas dažniau diagnozuojamas vaikams, tačiau pakankamai dažni atvejai kai šia liga serga ir suaugusieji. Dažniausiai pasitaiko atvejai kai ausų uždegimą (otitą) sukelia stafilokokai, streptokokai, pseudomonos ir kitos bakterijos. Rečiau sukėlėjais būna grybeliai ar virusai.

otitas ausu uzdegimas

Ausų uždegimas (otitas) gali būti išorinės, vidurinės ir vidinės ausies. Ausų uždegimas (otitas) nustatomas, atliekant otoskopiją, videootoskopiją, pneumootoskopiją, mikroskopiją, papildomai tiriant klausą, ausies būgnelio judrumą, atliekant laboratorinius tyrimus.

Išorinės ausies uždegimas

Išorinės ausies uždegimas - tai ausies kaušelio ir išorinės klausomosios angos uždegimas, sukeltas bet kokių dirginančių veiksnių (mikrobų, alergijos, traumos). Išoriniu ausies uždegimu serga ir vaikai, ir suaugusieji. Dažnai išorinės ausies uždegimą  išprovokuoja vandens patekimas į ausį, todėl ši liga dar vadinama "plaukiko ausimi". Išorinės ausies uždegimu dažniau serga vyresnio amžiaus žmonės sergantys diabetu, galvos odos seborėjiniu dermatitu ar psoriaze. Išorinį ausies uždegimą gali sukelti ir netaisyklingas ausų valymas.
Išorinės ausies uždegimo simptomai:

 • ausies niežėjimas, paraudimas;
 • ausies skausmas;
 • diskomforto pojūtis ausyje.

Sergantiems, išorinės ausies uždegimu, ausies kaušelio judinimas ar spaudimas sukelia labai stiprų skausmą, ausies kanalas dažnai būna patinęs ir skausmingas. Diagnozuojant  išorinį ausies uždegimą matomas ausies kanalo paraudimas, patinimas, ausies sekreto susikaupimas kanale.

Vidurinės ausies uždegimas

Dažniausiai pasitaiko vidurinės ausies uždegimas. Vidurinės ausies uždegimu (otitu) vaikai serga dažniau nei suaugusieji. Dažniausiai šis uždegimas prasideda, kai peršalimą, gerklės skausmą ar kitas kvėpavimo takų ligas sukeliančios virusinės arba bakterinės kilmės infekcijos patenka į vidurinę ausį. Dėl padidėjusio sergamumo virusinėmis kvėpavimo takų ligomis, dažniau šia liga sergama rudenį, žiemą ir pavasarį. Vidurinės ausies uždegimui įtakos gali turėti ir netaisyklinga nosies pertvara, nemokėjimas teisingai išpūsti nosį  ir kitos priežastys.
Vidurinės ausies uždegimas dažniausiai yra ūminis, tačiau susilpnėjus imunitetui, kuomet organizmas nesugeba pasipriešinti įvairioms bakterijoms ir virusams, gali prasidėti lėtinis uždegimas.
Vidurinės ausies uždegimo simptomai:

 • pablogėjusi klausa;
 • ausies skausmas;
 • pulsuojantis ausies skausmas;
 • ausies skausmas, plintantis į skruostą ar kaklą;
 • karščiavimas;
 • pūlingos išskyros ausyje.

Esant vidurinės ausies uždegimui gali varginti galvos svaigimas, ūžimas ausyse.

Vidinės ausies uždegimas

Vidinės ausies uždegimas - tai toks uždegimas, kai pažeidžiamas klausos nervas. Jis gali atsirasti, kai nepavyksta laiku išsigydyti vidurinės ausies uždegimo.
Vidinės ausies uždegimo simptomai:

 • nusilpusi klausa;
 • girdimas, švilpimas, aukštų tonų šnypštimas ausyse;
 • svaigulys.

Gali būti netoleruojami aukštų tonų, cypiantys garsai.

Ausies uždegimo (otito) gydymas ir profilaktika.

Ausies uždegimo (otito) gydymui naudojami antibiotikai, kartu skiriami nuskausminamieji, mažinantys sekreciją vaistai, taikoma fizioterapija, įvairūs kompresai.Stengiantis išvengti otito geriausia profilaktika - organizmo grūdinimas, tinkamas darbo ir poilsio režimas, fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba. Reikia vengti tiesioginio vėjo, skersvėjų, šaltuoju metų laiku dėvėti kepurę, stengtis neperšalti. Svarbu išmokti taisyklingai valyti ausis (nerekomenduojama ausų valyti ausims skirtais krapštukais, ausis reikėtų valyti rankšluosčiu, tiek, kiek pasiekia pirštas). Rekomenduojama vengti aukštos temperatūros, drėgmės (nes tai gerina sąlygas daugintis mikrobams), stengtis vengti ausies traumavimo.
Ausų uždegimą (otitą) būtina gydyti, nes negydant gali kilti rimtų komplikacijų. Plintant infekcijai gali išsivystyti veidinio nervo pakenkimas (neuritas, kurio metu paralyžiuojami tos veido pusės raumenys), intrakranijinės komplikacijos (pūlingas meningitas, smegenų ar smegenėlių pūlinys) arba net otogeninis (ausies infekcijos sukeltas) sepsis.
Atsiradus ligos požymiams visada reikėtų kreiptis pas gydytoją.

 

Komentarai

Oreta
Sveiki, turiu problema su ausim. Buvau pas specelista, jis itare otitas plius sake vasko negamina ausis tiek kiek reikia. Gydymo neskyre nei kokio, ausies simptomai: paskausta ausi viduje, kaip su adatom suduria, buna uzsikemsa ir atsikemsa ausis, su klausa viskas gerai. Sake viena ausis kaip permatoma, o kita kaip butu matine viduj nera sveika. Kas galetu būti?
Irma
Sveiki, ryjant seiles, traška ausyje. Girdžiu gerai, nieko neskauda. Užgulimo nėra. Jau mėnuo kaip nepraeina. Kaip pašalint traškesį?
Birutė
Laba diena, jau koks mėnuo, kaip valgant, žiovaujant ar net veidą tepant kremu, vienoje ausyje girdžiu trakštelėjimus. Masažuojant  ausies kaušelį, jie nemaži, lyg jis būtų sulūžęs. Labiausiai tai erzina ryte. Vėliau trakštelėjimų mažiau. Kas tai galėtų būti, ar reikėtų susirūpinti, kreiptis į gydytojus. Ačiū.
Saule
Laba diena, naktį ausyse girdimas pokšėjimas, išbėgęs kažkoks tai skystis, pagalvės užvalkalai išsitepęs, skausmo nėra ir dar niežti. Gal yra koks gydymas be apsilankymo pas gydytojus. Ačiū
Rimas
Laba diena. Susirgau ūminis pūlingas vidurinis otitas, trūkęs būgnelis. Ir iš paselio yra dar grybelinė infekcija. Geriu antibijotikus jau savaitė. Vis dar bėga skystis. Gal galima kai sugis būgnelis tada gydyti grybelini virusą? Ar ilgai bėgs skystis? Kaip geriau elgtis?
Migle
Sveiki, pries tris savaites prasidejo otitas-baisus skausmas ausies pereinantis i zandikauli, klausos sutrikimas, temperatura ir kraujingos isskyros is ausies teket pradejo. Gydytoja israse geriamu antibiotiku ir lasinamu antibiotiku (akiu lasu). Sugerus savaites antibiotiku kursa niekas nepagerejo. Tada pasidariau paseli ausu sekreto. Parode, kad yra labai gausiai streptokoko. Paskyre kitus antibiotikus geriamus, tai po triju dienu praejo skausmas, bet skystis ir toliau teka is ausies ir klausa neatsistate. Ka tokiu atveju daryti?
Vaida
Viskas prasidejo nuo to, kad susirgau! Stiprus gerkles skausmas, sloga ir po poros dienu pradejo skaudet spranda, bet  po to prasidejo ir pats malonumas! Nakti pradejo  labai skaudet ausyje, kita nakti ir antra ausi pradejo skaudet! Abi ausys uzgultos  ir skaudancios, be to pradejo ir galva stipriai svaigt! Nezinau ko griebtis!
NEL
Sveiki. Ausyje pokši oras, pulsacija labai greita, be pertraukų, buvo pakenčiamas skausmelis. Prieš 2 mėn. sirgau virusine, su "kilometrine sloga", tuo metu ausis buvo tvarkoje, tik yra niežulio tendencija. Nors šiaip  didžiąją gyvenimo dalį pastoviai. Kraujo spaudimas sureguliuotas vaistais (jau 3 metus geriu nuo spaudimo Tenaxum). Daug metų užsikimšusi dešinė šnervė. Šeimos daktarė (nes LOR atostogauja) apžiūrėjo su prietaisėliu ir sako, kad yra išorinėj ausy paraudimas, patinimas nedidelis. Paskyrė Nimesil, Cirrus, Otipax. 2 dienos geriu ir lašinu, bet oro pokšėjimas nemažėja. Be to, skauda tos pačios pusės gerklė, paraudusi. Ar man toliau vykdyti šeimos daktarės nurodymus ar sunerimti ir ieškoti LOR, ar gali būti apkurtimo pavojus?
Julija
Išsigydžius otitą, kramtant girdžiu traškėjimo garsą, bet ausų neskauda, norėčiau eiti į baro kameras ar tai galima.
Tomas
Man ausyje lyg traškėjimo jausmas yra - kas tai galėtų būti?
Greta
Sveiki. Noriu paklausti kodėl iš dešinės ausies bėga nemalonus skystis, kiekviena ryta atsikėlusi būna pilna ausis. Birželio pabaigoj buvo operacija, įdėjo kištukus, bet dabar kai pradėjo bėgti skystis su dešine ausimi silpniau girdžiu. Ausies neskauda. Ką daryti tokiu atvejų?
Gintare
Sveiki. Nuo 3 metų kovoju su ausų uždegimu. Daktarų išrašyti vaistai nepadėjo. Sunegalavus kairiajai ausiai pastebėjau, kad ją beveik negirdžiu. Iš ausies bėga nemalonaus kvapo skystis. Kas gali padėti? Ar jau kreiptis į gydytojus dėl operacijos? Man 18 metu.
Henrika
Vasario pabaigoje staiga apkurtau desie ausimi. Kreipiausi pas ausu gydytoja. Paskyre gerti antibiotikus Unasyn  ir Cirrus  5mg/120mg. Lasinti i ta ausi  Oftan lasus, i nosi Otrivin. Dare 2 praputimus. Ausies istisai neskauda, bet kartais nusmelkia i kakla. Truputeli girdziu sita  ausimi, bet retkarciai skausmas eina i zanda. Dabar nerimauju del savo  keliones i  JAV kovo 10 diena. Atideti keliones negaliu nes jau karta atideta, uz bilieta pinigu negrazina. Labai prasau patarkyte kaip elgts, ka daugiau naudoti vaistus ar ka kita. Aciu
Roma
Jau kurį laiką pašlapiuoja kairė ausis, bėga nemalonaus kvapo skystis, skausmo nėra. Ypač ryte daug to skyscio, net kliuksi ausyje. Siaip ausu kauselis jau daugeli metu laiks nuo laiko pleiskanoja ir niesti, o dabar dar ir skystis nemalonus kvapo prisdidejo. Ausu nera skaudeje, nebent vaikysteje. Man 48 metai
Ernesta
Sveiki, situacija tokia, kad jau 2savaites kaireje ausyje tvinksi, jausmas lyg kazkas ten burbuliuotu. Pries tai buvo sausas kosultys, gydziausi antibiotikais, kosulys praejo, o ausis ne. Nera didelio skausmo, taciau vargina nuolatinis spraksejimas ausyje. Ar yra metodu kaip ausi atkimsti namu salygomis, ar vaistinej nusipirkti kokiu lasiuku? Aciu.
Irena
Sveiki. Mano bėda tokia - traška kairėje ausyje. Traška tik tada, kai kramtau ar kalbu, žodžiu kai daugiau prasižioju. Girdžiu gerai, nieko neskauda. Užgulimo nėra. Atrodo prasidėjo nė iš ko - nusižiovavau. Dabar jau visas mėnuo su tuo gyvenu. Daktaras sakė, kad ausiai viskas gerai, kamščio nėra. Dėl viso pikto išrašė antibiotikų, paskui nuo skausmo ir uždegimo. Dar leidžiamų vitaminų. Padėtis negerėja. Kas galėtų būti, ar tai praeis savaime?  Kur kreiptis?
Rimas
Keturių metų vaikui skauda ausis ir dalis kaklo. Skauda stipriai. Šiandien išeiginės. Kokių vaistų laikinai reiktų kol kreipsimės pas gydytoją?
Tomas
Sveiki, man 32 metai. Noreciau paklaust. Kaireje ausyje keistas jausmas toks jog pilna vandens, girdziu trakstelejimus, klausa suprastejus, bet dar girdziu. Buvau nuejes pas daktara paziurejo, sako ausis svari, grazi gali buti kazkas giliau, kazkoks vamzdelis uzsikimses, bet turi praeiti savaime. Israse Sudafed, bet nieko gero. Aciu.
Dale
Sveiki. Pries tris savaites pradejo skaudeti ausi. Istino viduje ir bega puliai. Daktaras israse antibiotiku. Niekas nepasikeite. Paskui dar vienus ir paskui dar vienus. Taip, kad isgeriau 3kursus antibiotiku ir vis ta pati problema, bet jau dasidejo ir antra ausis. Gyvenu ne Lietuvoje ir laukiu susitikimo su specialistu, bet dar reiks laukti 2 savaites. Gal yra kokiu nors atveju kaip galeciau palengvinti kiekviena savo diena. Nes nuo skausmo ir nieko negirdejimo prasideda depresija.
Rasa
Nezmoniskas skausmas, vidus istines. Israse tik 3 procentu gentomicino. Pas daktara tik po 3 dienu. Geriu ibuprofena, bet nuo jo skauda skrandi...jokiu kitu vaistu neisrasyta. Negaliu miegot, silpna, sukasi galva...ka patartumet?
J
Jau kurį laiką pašlapiuoja dešinė ausis bėga nemalonaus kvapo skystis, skausmo nėra. Kas tai galėtų būti ir kokio gydymo reikėtų? Anksčiau vaikystėje turėjau pasikartojančių ausies uždegimų, operuoti adenoidai, bet jau ilgą laiką problemų tuo klausimu neturėjau. Ar tai galėtų būti susiję?
Rita
Laba diena, skridau lektuvu ir uzgule labai viena ausi, su ja beveik negirdejau. Kita diena buvo viskas gerai. Dabar praejo savaite ir ryjant seiles ar maista atsiranda traskesys ausyje, taip pat tik viena, ta pacia, kuria uzgule. Gal tai kazkuo susije? Gal yra budas kaip ji pasalinti? Noriu jaustis sveika, aciu :)
Saulius
Sveiki, man 43 metai. Jau kurį laiką kairėje ausyje išsiskirdavo daugiau sieros nei dešinėje, jausdavau šlapumo pojūtį, todėl stengdavausi dažniau ir giliau ją valyti. Kažkada gydytoja su vandens srove praplaudinėjo man tą pačią ausį, tai aš ir pats bandžiau prasiplauti, nes atrodė, kad nepasiekiu išsivalyti. O dabar ta ausis pradėjo užkristi. Pradžioj užkrisdavo trumpam ir išsižiojus ar pajudinus ausį lengvai atsikimšdavo, o dabar ir sunkiau pasiekti, kad atsikimštų, ir bematant vėl užkrenta. Su užkritusia ausimi blogai girdžiu. Ką daryti? Ačiū!
Gediminas
Sveiki, man 26 metai, praeita savaite persalau ir po dvieju dienu uzgule abidvi ausis. Is pradziu jos skaudejo, kad nuimti skausma geriau nuskausminamuosius. Po triju dienu nuejau pas gydytoja ir jis man israse antibiotiku savaitei, antibiotikai baigsis uz dvieju dienu, o mano ausys vis dar uzgulusios, tas uzgulimas jau tesiasi savaite. Norejau pasiteirauti kiek ilgai tai gali testis ir kada man tiketis klausos atgavimo?
Nerijus
Sveiki, ryjant seiles, traska ausyse, bet dar toks dalykas yra, kad net pats ta traskejima kazkaip sukeliu, gal nevalingai, kas galetu man paaiskinti kodel taip yra ir kas per dalykas tas traskejimas, ausis tarp kitko valaus su ausies krasptukais iki pat bugnelio, pas mane ausyse sieros nerasi ne su ziburiu, gal del to viskas? Dar ausis plaunu vandeniui begant iki bugnelio, aciu.
Aurimas
Kai ryju seiles traska ausyse. Buvau susirges, buvo uzsikimsus nosis. Pradejau plaut su vandeniu ir druska, silta vandeni su druska traukiau i nosi. Nuo tada pradejo trasket ausyse, jau menuo kaip nepraeina. Kaip pasalint traskesi?
Genovaite
Man pries 30 metu atlikta ausies operacija. Su ja negirdziu. Dabar pradejo skaudeti antroji. Gydytoja isplove kamsti, paskyre antibiotiku ir lasiuku i ausi ir atlikti kompiuterine tomografija. Pasake, kad puliu nera. Bet man ir toliau skauda. Ausis uzgulusi, svaigsta galva, pykina, meto i sonus. Patarkit ka daryti.
Danute
Man diagnozuotas lėtinis vidurinės ausies uždegimas, būgnelis kiauras (uždegimas nepraeina jau 7-ios savaitės, temperatūros neturiu). Gydytojai neskiria jokių vaistų, atseit organizmas pats susitvarkys. Padaryta KT, nustatyti cholesteatomos fragmentai, reikės operuotis. Bet dabar, vistik, gal kokius nors medikamentus būtų verta panaudoti? Man 65m.
Edvardas
Trecia diena skauda ausi, skausmas persiduoda i zandikauli atrodo lyg patine is vidaus. Ausis uzgulta, girdetis pulsavimas, sniokstimas, valant ausi matosi zalsvos spalvos skystis. Kur problema?
Rimantas
Lyg desine ausis maziau girdi, uzdengus kaire, bet keire ausis sniokscia, snypscia ikyriai. Kartais niezulys kremzlines dalies uzeina, pati ausies kremzle lyg kartais atrodo lyg patinus, po to lyg praeina. Kas gali buti ir ar neuzsibaigs kokia pavojinga liga?
Sarunas
Siandien pirmadienis, o penktadieni uzgule abi ausys, po pietu palenkus galva isbego is kaires ausies truputeli kazkokio skyscio ir ausis atsikiso, bet po poros valandu vel uzgule abi. Sekmadieni desine ausis kaip  ir atsigavo, o kaire siuo metu skauda ir kai spaudai aplink ausi, jauciasi skausmas. Gal yra kokie kompresai, kad palengvint?
Erikas
Sveiki, noriu paklausti, jau koki menesi is ausies bega nemalonaus kvapo skystis. Ausies neskauda, su klausa problemu taip pat nera. Aciu.
Monika
Neseniai sirgau ausies uzdegimu. Gydytojas israse antibiotiku penkiom dienom. Kai baigiau juos gerti skausmas lyg ir praejo, bet ne iki galo. Jis tai atsirasdavo, tai dingdavo ir kartu su visu situo ausis vis dar uzkritusi nors skausmas visiskai dabar dingo. Gydytojas pasake, kad uzdegimo nebera nors jokio tyrimo nedare tik paziurejo i ausi ir tiek. Nezinau ka daryti. Noriu vel normaliai girdeti. Ka daryti, kad ausis atkristu. Eiti pas kita gydytoja ar cia turi praeiti savaime?
Laura
Sveiki, kokius 10 metu nuo trumpo pasilenkimo vel atsistojus (per 4 sekundes) apsisuka galva, rimtu problemu nesu turejus ir kraujas atitinka normas per vidury, 4 metai uzia ausyje aukstu tonu, kartais spiegima primena, uzkrisdavo 4 metus kaire ausis nuo kalbejimo, bet kai sumazinau itampa savo balse, tarsi uzkritimas pranyko. Dabar neramina uzesy,s ausu niezejimas is labai giliai. Kaip pasalinti uzesi ir niezuli? (ausis valau per daznai ir per giliai, sieros kamsciu nera buve).
Ingrida.J
Sveiki, man 32 m. Kairioji ausis užkrenta kiekvieną dieną ir taip jau keli mėnesiai, jausmas toks jog pilna vandens, kalbant girdžiu savo balsą, kvėpavimą. Lankiausi pas LOR atliko visus įmanomus tyrimus, nieko blogo nerado, viskas gerai. Tačiau man nuo tos diagnozės nei kiek negeriau, nes net bendrauti nebesinori su žmonėmis. Kai užkrenta ausis palenkiu galvą žemyn, ji atkrenta ir vėl būna gerai, kokioms 2 min. bet juk galvos nelankstysi ištisai. Labai prašau pagalbos, pasakykite kas man yra.
Evelina
Sveiki, neseniai buvau persalusi, kamavo kosulys ir trumpa sloga, esu jau praktiskai pasveikusi, retkarciais dar sukoseju, bet siandien pajutau kad viena ausis uzkritusi (jausmas, kaip kad buna kai vandens pribega i ausi ir tampa uzkritusi), ar tai ausies uzdegimas?
Ingrida
Sveiki, turiu problemele. Man 35m. Pries dvi savaites man uzsikiso ausis sieros kamsciu. Daktare isplove sieros kamsti pries 5dienas. Pagerejima jutau tik viena diena ir vel prasidejo beda. Po plovimo bego kraujas, poto rudos iskyros, o dabar jauciu dideli skausma iki silpno, uzesys ausyje, negaliu prisiliesti prie ausies, negaliu net valgyti. Daktaras israse antibiotikus, geriu jau 3 diena, bet jokio pagerejimo.
Rolis
Retai, stiprokai svaigsta galva, siubuoja ir desine ausis spengia, bet greit praeina, per kokia minute. Ar tai rimta?
D
Atsakymas Zanai: Tanganil veiklioji medžiaga aminorūgstis - izoleucinas. Lietuvoje neregistruotas. Matyt, gyvenate užsienyje? Esu vaistininke, todėl pasidarė įdomu. Ir apie šį vaistą rašoma, kad jis skiriamas prie vestibuliarinio sindromo, gerina klausos nervų funkciją. Taigi, gydytoja matyt jums įtaria vestibiuliarinį sindromą, todėl ir paskyrė. Deja, mes Lietuvoje šio sindromo gydymui be Betaserc ir jo analogų nieko neturime.
Zana
Sveiki, buvau susirgus - ar tai persalimas ar tai gripas, gana nestipriai (kosijimas, biski temperaturos, slogos beveik nebuvo), nuejau pas gydytoja, nes po poros dienu sirgimo staigiai pajutau galvos svaiginima, bendra silpnuma, drebuli, ausise lyg kazkos garsas pasirode....tas truko gal 15min., po to praejo. Ryte, atsikelus, jauciau irgi biski kazkoki issekima, gal po lygos, ir lyg svaiguli, bet gana nedideli. Taigi gydytojas pasake, kad tikriausiai kazkokios ausies uzdegimas ir israse gerti "Tanganil"...as nesuprantu, sitie vaistai kaip ir nera nuo uzdegimo, o veikia nervus. Kazkaip atrodo kazko nesupratau, ar netinkami vaistai israsyti, nes kaip as suprantu uzdegima reikia gydyti vaistais nuo uzdegimo...ar kaip....kolkas nejauciu jokio skausmo ausise! Laukiu atsakymo!
Edita
Norejau paklausti - ausyje daznai uzauga kaip pulinys, kaip spuogas jis tiesiog uzkemsa ausi, ka patartumete daryti?
Vilma
Sirgau - buvo temperatura, skaudejo gerkle, didziule sloga, po to pradejo skaudeti ausi, lygtai visa tai jau praejo, bet ausyse spengimas, sniokstimas, ausu uzgulimas taip kol kas ir liko, vartoju ospamox. Pas gydytojus nera galimybes pasirodyti, nes ne Lietuvoj esu. Patarkit, kaip isgydyti, atsikratyti to ikyraus ausu sniokstimo, uzgulimo? Nes jauciu didziuli diskonforta.
Alex
Na gal problema ne ausyje? Jei uzspausta nosis, jauciamas spaudimas kaktoje ar smilkiniuose gali buti ir sinusito pozymiu, tuomet ausis irgi gali uzgulti. Siuo atveju padetu Sinupret ar Gelomyrtol.
Erika
Sveiki. Man pirmą kartą gyvenime užkrito ausis,o prieš tai buvau peršalus. Atsirado sloga ir gerklės skausmas. Jau trečia diena eina kaip niekaip neatkrenta ausis. Gydytoja išrašė lašiukų lašint į ausį,bet tai nepadeda bent dabar kiek jaučiu. gal patartumėte kas padėtų? Dėkoju. :)
R
Sveiki, mano vaikui jau 8 karta per metus (ruduo-pavasaris) vidurines ausu uzdegimas. Kas karta gydytoja israso nauju antibiotiku, bet pasveiksta ir vel po sav. ausys uzsidega su didziausia 39.7 - 40.3 temperatura, jau nekalbu apie skausma. Gal patartumet, kaip galima isvengti tokiu daznu ausu uzdegimu.
Sigitas
Sveiki. Noriu paklaust ar tai gali but zandikaulio problema? Nes labai spengia ausyse kiti garsai (elektros pr.muzika,tv), traska ausyse ziovaujant, valgant. Beveik kasdien jauciu klausos uzgulima ir skausma ausyje, zemiau ausies, po smakru ir tai pat sustipriejo knarkimas. Daznai skausmai uzeina naktim miegant. Praejau kelis LOR gydytojus, pasidariau 2 kartus kompiuterine tomograma, alergijos-slegio tyrimus, tai ausyse nieko neranda. Dantu sukandis nera lygus, virsutiniai daugiau priekyje. Aciu.
Rita
Galva labai stipriai svaigsta, zeme po kojomis juda net kai kada iki negerumo, ausyse uzia, turiu depresija, bet ausu neskauda, kas gi galetu buti? Ar tik ne neurodistonija...
Sania
Sveiki man 24 metai noreciau paklaust. Turiu problemu nuo vaikystes su ausim. Pastoviai puliuoja jau kiek metu desinioji ausis, visa vaikyste puliavo kairioji bet nustojo, dabar viskas gerai. Turejau 3 ausu uzdegimus vaikysteje, gulejau ligonineje. Siuo metu neskauda niekad ausu tik puliuoja desiniuoji su labai nemaloniu kvapu. Dar turiu problemu su glandais daznai buna angina ziema. Kiek gyde vaikystej nuo puliavimo ausis vistiek atsirasdavo vel. Ar tai rimta? Kur kreiptis kokios pasekmes gali but. Aciu! :)
 
Turite klausimų ar norite pareikšti savo nuomonę? Komentuokite.
 1. Saugos kodas