Makšties kandidozė (pienligė).

Makšties kandidozė. Liga, požymiai bei simptomai

Makšties kandidozė (pienligė) - grybelio sukeltas lytinių organų uždegimas. Makšties kandidozę (pienligę) sukelia viena iš daugelio grybelio Candida rūšių (dažniausiai - Candida albicans) - baltasis balkšvagrybis. Candida albicans grybelis nustatomas makšties išskyrose 10–20 proc. sveikų moterų ir iki 40 proc. nėščiųjų moterų. Daugiau kaip pusė visų moterų bent kartą gyvenimą susidūrė su kandidoze (pienlige).

maksties kandidoze pienlige grybelis

Dėl įvairiausių priežasčių pienligė yra linkusi kartotis. Nedidelis kiekis balkšvagrybių organizme (burnoje, tiesiojoje žarnoje, virškinamajame trakte, net ir kvėpavimo takuose) yra nuolat, tačiau pienligę šis grybelis sukelia tik tuomet, kai susidaro palankios sąlygos šiam grybeliui daugintis, t.y. nusilpus imuninei sistemai, sutrikus žarnyno ir makšties mikrofloros balansui.

Veiksniai skatinantys makšties kandidozės (pienligės) atsiradimą:

 • sumažėjęs organizmo atsparumas;
 • nėštumas, menopauzė (keičiasi hormonų ir makšties glikogeno kiekis);
 • antibiotikų, geriamųjų kontraceptikų vartojimas (keičia natūralią makšties ir žarnyno mikrofloros sudėtį);
 • nekontroliuojamas cukrinis diabetas;
 • infekcinės ligos;
 • nutukimas;
 • sintetinis, labai aptemptas apatinis trikotažas (šis veiksnys padidina riziką susirgti makšties kandidoze net 2 kartus);
 • bloga higiena.

Kandidozės pradžia dažniausiai neturi ryšio su lytiniais santykiais ir nėra įrodyta, kad ji perduodama lytiškai.

Kai kurioms moterims kandidozė (pienligė) kartojasi itin dažnai be jokios akivaizdžios priežasties.

Pagrindiniai makšties kandidozės (pienligės) simptomai bei požymiai:

 • makšties niežėjimas, perštėjimas;
 • varškės pavidalo bekvapės išskyros iš makšties;
 • paraudusios ir patinusios lytinės lūpos;
 • juntamas makšties sausumas;
 • skausmingas, deginantis jausmas šlapinantis;
 • skausmas lytinių santykių metu.

Makšties niežėjimas, perštėjimas (deginimas) gali būti įvairaus intensyvumo ir prasideda dažniausiai savaitę prieš mėnesines.

Skiriamos dvi pienligės formos:

 • nekomplikuota makšties kandidozė (ligos eiga nesunki, kartojasi rečiau nei 3 kartus per metus);
 • komplikuota makšties kandidozė (liga pasikartoja 3 ir daugiau kartų per metus, simptomai sunkesni, ligos eiga audringa, gydymo kursas ilgesnis).

Makšties kandidozės (pienligės) diagnozavimas ir gydymas

Kandidozę (pienligę) diagnozuoja ginekologas, paėmęs tepinėlį iš makšties. Pažiūrėjus tepinėlį per mikroskopą, matomas grybelis. Makšties kandidozės (pienligės)gydymas gali būti vietinis (naudojant vaistą į makštį) ir sisteminis (vartojant geriamą formą). Nėščiosios moterys, maitinančios motinos gydomos tik vietinio poveikio priemonėmis (žvakutės, tepalai). Populiariausi vietinio poveikio preparatai yra azolų grupės medikamentai. Iš šios grupės vaistų Candida non-albicans veikia vienintelis Lomexin.

kandidoze 2
Kadangi grybelis dauginasi giliai makšties gleivinėje, vietinis gydymas dažnai būna neveiksmingas, nes vietiniuose preparatuose esančios veikliosios medžiagos neprasiskverbia į gilesnius sluoksnius, kur dauginasi grybelis, ir iki galo jo neišnaikina. Dėl to pienligė po kurio laiko vėl pasikartoja.

Taikant sisteminį gydymą, pagrindinis privalumas yra tas, kad veikia ne tik visus makšties gleivinės sluoksnius bei grybelio šaltinius kituose organuose, bet išsiskiria ir į makšties sekretą. Gydant sisteminio poveikio preparatais, dažniausiai skiriama flukonazolio. Patekęs į makšties sekretą, jis veikia kaip vietinio poveikio medikamentai (žvakutės, kremai). Gydymas flukonazoliu yra veiksmingas ir pakankamai saugus, nes didžiausia vaisto dalis pasišalina pro inkstus ir tik labai nedidelis jo kiekis metabolizuojamas kepenyse.

Flukanazolio dozavimą ir gydymo trukmę parenka gydytojas. Susirgus makšties kandidamikoze pirmą kartą, dažniausiai pakanka vienos dozės. Jei liga užsitęsusi arba kartojasi, paprastai skiriamos dvi flukanazolio kapsulės, išgeriamos 1 ir 3 dieną. Flukanazolio poveikis ilgalaikis ir apsaugo nuo kandidamikozės (pienligės) pasikartojimo.

Kandidozės gydymo tikslas yra ne tik išgydyti ligą ir panaikinti simptomus, bet ir apsaugoti nuo pasikartojimo.

Makšties kandidozės (pienligės) profilaktika

Pasikartojančių kandidozių profilaktikai rekomenduojama:

 • dėvėti medvilninį apatinį trikotažą;
 • nenaudoti tamponų ir įklotų, intymiajai higienai skirtų dezodorantų;
 • vartoti makšties mikroflorą atkuriančius preparatus;
 • stiprinti imuninę sistemą;
 • tinkamai gydytis.

Neracionalus vaistų vartojimas skatina atsparių grybelio formų atsiradimą, todėl pajutus makšties kandidozės (pienligės) simptomus, reikia kreiptis į savo ginekologą. Savarankiškai gydytis nepatartina, nes gali atsirasti grybelių atsparumas ir infekcija dar labiau išplinta.

 

Komentarai

Dovile
Man pastoviai kartojasi makšties kandidozė , tik išsigydau ir vėl iš naujo...galvoju apie alternatyvius naujus gydymo būdus, pavyzdžiui lazeriu, nes visokius vaistus gerti atsibodo.
Dovile
Sveiki. Atsinaujina pienligė per metus 2/3 kartus. Gydytoja išrašo Macmirol žvakučių ir Flukanazolio 2 tabletes, kurias turiu gerti su draugu į savaitę kartą. Paskutinį kartą pienligė buvo vasarą, dabar vėl pasikartojo. Pas gydytoją dar nebuvau, nusipirkau GynoCap ir Lomexin 600. Po kurso, nueisiu pasitikrinti vėl. Pienligė mažesnė, išskyros ne varškinės, bet baltos. Peršti šlapinantis ir paraudusios lytinės lūpos. Gal Jūs turite kokių rekomendacijų? Maitinuosi tikrai sveikai, kartais pasilepinu aštresniu maistu. Sportuoju, stringų jau atsisakiau, per mėnesį vieną du kartus užsidedu. Tamponus panaudoju naktimis, ar gali įtakoti? Beje, pakeičiau įklotus mėnesinių metu su kvepiačias, ar gali ir tai įtakoti? Žinoma stresas, įtampa, nuovargis taip pat įtakoja? Norėčiau kažkokios nešališkos antros nuomonės, gal mano ginekologė ne visus gydymo būdus žino?
Reda
Kokių tablečių be recepto galima įsigyti nuo uždegimo?
Lora
Makšties pienligė yra kaip prakeiksmas. Kai tik mano organizmo atsparumas sumažėja, atsiranda pienligė. Tikrai pavargau su tuo kovoti. Norėčiau stebuklingų tablečių, kurios panaikintų pienligę amžiams.
Anonim

Sveiki. Man 13 metų. Turiu lygiai tokią pat problemą. Dieną nejaučiu jokio niežulio, tik naktį. Tačiau dieną jaučiu labai nemalonu kvapą, bet ne žuvies kvapą. Norėčiau pasakyti mamai, bet labai nemalonu apie tai kalbėti ir neturiu žalio supratimo kaip paaiškinti savo problemą, o apie ginekologus nėra nei kalbos. Skaitydama internete pastabėjau, kad darau labai daug klaidų kurios ir gali sukelti nemalonu mankšties kvapą.

 1. Vietelės prausimas stipru kvapą turinčiu muilu.
 2. Per dažnas iklotų nešiojimas.
 3. Per stipriai aptemtų drabužių devėjimas.
 4. Didelis cukraus ir vaistų (nuo temperatūros ir gerklės skausmo) vartojimas.
 5. Bei silpnas imunitetas.

Mano keletas klausimų:

 1. Ar yra naturalių būdų, kaip atsikratiti šio nemalonaus reikalo be vaistų.
 2. Ar sveika mityba padėtu išgyti?
Deimante
Sveiki. Ar galima isigyti Macmiror 500 complex zvakuciu, be recepto?
Ausra
Sveiki, kokie vaistai parduodami be recepto pienligei gydyti? Ka patartumet? Maitinu krutimi kudiki.
Laura
Sveiki, kokie vaistai parduodami be recepto pienligei gydyti? Ka patartumet? Maitinu krutimi kudiki.
Violeta
Sveiki, kokie vaistai parduodami be recepto pienligei gydyti? Ka patartumet?
Kristina
Turiu sia problema, bega skystis panasi į varske, nezinau ka daryti, prasau patarkite. Naudotu tepaliukus, bet pagerejimo mazai, atrodo jau praeina niezulys, bet po menesiniu vel tas pats...
Anonimas
Sveiki. Turiu klausima, man 15 metu ir pienligė pasirodo jau antra karta, nenoriu sakyti mamai, o apie ginekologa nėra nė kalbos, man labai būtu nemalonu ir tikrai nepatinka man tokie dalykai. Tai gal galėtumėt pasakyti dėl ko man taip yra kai aš dar tokia jauna, kaip gydyti, ir ar negresia man dar baisesni dalykai?
Justė
Sveiki, kokie vaistai parduodami be recepto pienligei gydyti? Ka patartumet? Ačiū.
Olivija
Laba diena, ar vaistai nuo pienligės parduodami be recepto? ir ką galite patarti iš naudotų ? :)
Lina
Sveiki, esu besilaukianti mama ir turiu šią problemą jau apie savaitę laiko. Naudoju tepaliuka, tačiau didelių pasikeitimų nejaučiu. Gyvenu Anglijoje ir čia nepataria naudoti žvakučių nestumo metu. Patarkite, prašau, ka daryti nes tikrai labai nemalonus jausmas.
Marija
Sveiki. Baigiau sirgti mėnesinėmis. Pradėjo perštėti, vėliau atsirado niežulys, taip pat yra pabrinkusios lytinės lūpos ir išskyros lyg varškės pavidalo. Būtina apsilankyti pas ginekologą ar galima gydytis ir namuose? Ir kaip būtų galima gydytis? Šiandien išvykstu keliom dienom, kaip palengvinti savijautą. Ačiū už atsakymą.
Julija
Moteriai sergant makšties grybeliu, kokius vaistus reikia naudoti partneriui, juk tai susiję?
Anonimas
Sveiki. Baigiau sigti mėnesinėmis. Pradėjo perštėti, vėliau atsirado niežulys, taip pat yra pabrinkusios lytinės lūpos. Būtina apsilankyti pas ginekologą ar galima gydytis ir namuose? Ir kaip būtų galima gydytis? Ačiū už atsakymą.
Anonimas
Sveiki. As taip pat pastebejau baltas isskyras is maksties, jauciu skausma ir niezejima. Taciau man taip atsitiko pirma karta ir nezinau ka daryti. Sakyti niekam nenoriu, nes man tik 15 metu. Ka galetumet patarti? Aciu.
Anonimas
Sveiki. Pastebejau keistu baltu isskyru is maksties, jauciu niezejima. Bet nemanau kad cia galetu buti ligos pozymis nes man jau taip yra buve ir praeja nieko nedatant. Ar gali buti kad niezejimas gali buti del prastos higienos o baltos isskyros irgi blogos higienos padariniai? Man tik 14 metu ir nenoriu niekam sakyti apie tai, ipatingai eiti pas ginekologe. Aciu
Inga
As gyvenu Anglijoje ir gal kairtais zinote kuom galeciau cia gidyti pienlige? Aciu.
Sigita
Man nustatyta pienlige, gydziausi lomexin  600 zvakute ir geriau 10 tableciu nizoral200 tableciu, varskes isskyros baigesi, bet perstejimas, deginimas nesibaige.
ramune
Norejau paklausti, kas gali man buti ar tai pienlige? Bega daug iskyriu su kvapu. Kas gali buti?
Adele
Gyvenu uzsienyje, Anglijoje. Kokiais vaistais patartumete cia gydytis? Ar reikia gydyti partneri?
Ausra
Gyvenu uzsienyje. Norejau suzinoti ka cia galima nusipirkti. Simptomai panasus i pienlige, bet nejauciu jokio skausmo, jokio niezulio, tik nemalonus kvapas, pasirodo rudos isskyros. Man 40 metu. Aciu.
Erika
Pienligė kartojasi, nes vis pažeidžiama makšties flora, reikėtų pačioms pamąstyti, ką ne taip darote - žiūrėkite straipsnyje.O išsigydyti padeda tos pačios makšties floros stiprinimas, geriausia vietiškai - specialios ovulės kaip Floragyn su laktobakterijų lizatais, kurios normalizuoja makšties pH, neleidžia daugintis mikroorganizmams blogiems ir t.t.
vaida
Laba diena. Ar įmanoma sužinoti, ar sergu pienlige neėmus tepinėlio iš makšties?
alma
Ar efektyvus pienliges gydymas nistatinu? Ar tinka gerti nistatino tabletes ir vartoti nistatino zvakuies tuo pat metu? Ar gerai gerti nistatino tabletes ir tuo pat metu naudoti chlotrimazolio zvakutes? Ar nistatinas ir chlotrimazolis nemazina vienas kito veikimo (taip buvo skirta gydytojo), nors instrukcijoje skaiciau, kad mazina vienas kito veikima? Aciu.
Vaida
Grybelį išsigydžiau tik ėmusi naudoti menstruacinę taurelę, nes tamponai man pastoviai sukeldavo grybelio suaktyvėjimą.
 
Turite klausimų ar norite pareikšti savo nuomonę? Komentuokite.
 1. Saugos kodas