Apendicitas. Apendicito simptomai bei gydymas.

Apendicitas. Apendicito požymiai

apendicitas
Apendicitas - viena dažniausių ūmaus pilvo skausmo priežasčių, kurį sukelia aklosios žarnos kirmėlinės ataugos uždegimas. Kirmėlinė atauga yra dešinio klubo srityje, vidutiniškai 8 - 10 cm ilgio ir 8 mm skersmens. Dažniausiai apendicitu serga 20 - 40 metų asmenys, moterys apendicitu serga beveik du kartus dažniau nei vyrai.

Manoma, kad apendicitas gali būti išprovokuojamas net keleto veiksnių. Pirmiausia, tai gali įvykti dėl svetimkūnių, nes užsikimšus kirmėlinės ataugos sprindžiui, bakterijos pradeda intensyviau daugintis, sukeldamos kirmėlinės ataugos uždegimą. Taip pat uždegimas gali atsirasti ir sutrikus kirmėlinės ataugos kraujotakai. Užsitrombavus vienai jos kraujagyslei, dalis ataugos nebegauna reikalingų maisto medžiagų, žūva audiniai ir kyla uždegimas.

Ruba.lt - vyriški marškiniai, megztiniai internetu, išpardavimas

Apendicito rūšys:


Apendicito simptomai, požymiai

Galimi ligos simptomai:

Apendicito diagnozavimas

Ūminis apendicitas dažnai nustatomas pakankamai nesudėtingai. Pirmiausia, gydytojas apčiupinėja skausmingą dešiniąją pilvo sritį, po to atliekami kraujo bei šlapimo tyrimai. Labai svarbi ir pilvo kompiuterinė tomografija bei ultragarsinis tyrimas, kurių metu nustatomi kirmėlinės ataugos pakitimai. Apendicito diagnostika sunkesnė tik nėščioms moterims bei seniems žmonėms, kai yra pakitusi kirmėlinės ataugos padėtis.

Apendicito gydymas

Vienas dažniausių apendicito gydymo metodų - kirmėlinės ataugos pašalinimas chirurginiu būdu (operacija). Paprastai apendicitas pašalinamas per 3 - 6 cm horizontalų pjūvį dešiniojoje pilvo pusėje. Jei nekyla jokių komplikacijų pacientas ligoninėje praleidžia 2 -3  dienas ir išleidžiamas namo nukritus temperatūrai bei atsistačius normaliai žarnyno veiklai. Siūlės pašalinamos praėjus 10 dienų po operacijos. Tačiau jei į ligoninę pacientas atvyksta skausmui tik prasidėjus ir dėl diagnozės abejojama, jis guldomas į chirurgijos skyrių ir stebimas 8-12 valandų. Tuo metu į veną lašinami skysčiai, šaldoma skaudama vieta, neleidžiama valgyti, gerti. Jei simptomai praeina, ligonis paleidžiamas namo, o jei progresuoja ligonis operuojamas.

Galimos apendicito komplikacijos

Jei uždelsiama kreiptis į gydytoją, kirmėlinės ataugos uždegimas progresuoja ir uždegimo vietoje gali susidaryti pūlinys. Tačiau visgi pagrindinė ir pavojingiausia apendicito komplikacija yra peritonitas (pilvaplėvės uždegimas), kuris net gali būti labai pavojingai gyvybei.

Ko negalima daryti įtarus, jog sergate apendicitu?


 

Komentarai

2016-04-29
Reda
Sveiki, staigus duriantis skausmas desineje puseje prie sono, bet pilvo puseje, skausmas jauciamas retkarciais kaireje puseje, skauda net kvepuojant ramioje busenoje, padidejas tustinimasis. Gydytojas apziurejas pasake, kad nejaucia apendicito. Trecia diena skausmas tesiasi ir stipreja. Bijau, kad nebutu letinis apendicitas. Ka patartumete?
2013-09-15
Mantas
Taip, gali skaudeti, man taip pat isoperavo tas buvo 2012 metais ir buvo labai sunki operacija man buvo 18 metu vos likau gyvas, viskas buvo pateke i organizma. Tiesiog reikia labai daug poilsio ir organizmo isvalymo.
2013-07-17
Pranute
Mano sunui išoperavo apendicitą Šiaulių chirurginėje ligoninėje, bet po operacijos kitos dienos, tai yra šiandien, skauda kairįjį šoną, sakėm daktarei, bet nieko nedarė. Ar gali skaudėti iš po apendicito operacijos kairysis šonas po šonkauliais?
 
Turite klausimų ar norite pareikšti savo nuomonę? Komentuokite.
  1. Saugos kodas